Firma Stadler, zajmująca się od ponad 75 lat budową pojazdów szynowych, mająca również swój oddział w Polsce, zdecydowała się na modernizację oświetlenia w hali produkcyjnej w celu poprawy warunków pracy.  Szwajcarski producent taboru kolejowego koncentruje się na wysokim standardzie i niezawodności swoich produktów, wykorzystując w produkcji największe osiągnięcia technologiczne. Stadler oferuje kompleksową obsługę, dostarczając swoje produkty do wielu krajów Europy, jak też proponując profesjonalny serwis. Po zapytaniu o jeden z naszych produktów, firma zleciła nam wykonanie modernizacji oświetlenia, wymianę opraw i uzupełnienie ich o inteligentne sterowanie.

Co osiągnęła firma dzięki modernizacji oświetlenia?

UGR

Niski współczynnik olśnienia

System sterowania oświetleniem DALI

Inteligentny system sterowania

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5 lat gwarancji

cytat

Największym wyzwaniem było zaprojektowanie oświetlenia tak, aby zachować wymagane natężenie na dwóch wysokościach roboczych pomimo zmieniających się warunków na hali w postaci rotacji wagonami i zmieniającymi się odległościami między nimi.

Mateusz Foryś - Inżynier Wsparcia Technicznego Luxon

Mateusz Foryś
Inżynier Wsparcia Technicznego

Wyzwanie

Wymiana opraw na istniejących trasach kablowych. Jakie oprawy dla podniesienia standardu, maksymalizacji oszczędności i poprawy estetyki?

Zlecenie dotyczyło modernizacji oświetlenia w hali produkcyjnej bez zmiany istniejących tras kablowych. Oznaczało to, że oprawy musiały być zamontowane 1 do 1 – w istniejących już punktach montażowych. Ponadto, podstawowymi założeniami klienta były wysokie walory estetyczne opraw oraz poprawa warunków oświetleniowych w budynku. Wymagania dotyczyły także automatyzacji oświetlenia zapewniającego sterowanie oraz dostosowanie do trybu pracy zakładu. Pomieszczenie należało lepiej doświetlić. Efektem miała być wyraźna poprawa standardów na stanowiskach pracy. Wymiana opraw na nowe i ich automatyzacja wpisały się w założenia związane ze wzrostem oszczędności na energii elektrycznej.

Przebieg modernizacji oświetlenia LED oraz zastosowane rozwiązania

Indywidualne rozwiązania z oprawą o wysokich walorach estetycznych i niskim współczynnikiem UGR z inteligentnym sterowaniem

Firmie zaproponowaliśmy oprawy Ultima DBL jako rozwiązanie skrojone dla klienta, oczekującego zarówno poprawy warunków pracy, jak też wysokich walorów estetycznych. Oprawy cechują się niskim współczynnikiem olśnienia, który sprzyja lepszemu komfortowi pracy. Co więcej, są odporne na wysokie temperatury otoczenia oraz przystosowane do współpracy z nowoczesnym sterowaniem DALI. Wybór Ultimy DBL był też uwarunkowany koniecznością lepszego doświetlenia hali, bez możliwości zastosowania nowych tras kablowych. Wykorzystane sterowanie umożliwia podział oświetlenia na strefy, pracę w trybie automatycznym oraz ściemnianie.

Korzyści dla klienta

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Nowoczesny system sterowania w systemie zmianowym z możliwością monitorowania w przyszłości
  • Poprawa warunków pracy dzięki lepszego doświetleniu i niskiemu współczynnikowi olśnienia
  • Wysokie walory estetyczne
  • Maksymalizacja oszczędności dzięki automatyzacji
  • 5-letnia gwarancja na oprawy
Pobierz Case Study w formie PDF

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas