Geberit to przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologii sanitarnej. Aktualnie dysponuje aż 29 fabrykami na całym świecie oraz siecią magazynów, zlokalizowanych również w Polsce, w których zamontowaliśmy nowe oprawy oświetleniowe z inteligentnym sterowaniem. Jedną z głównych wartości firmy jest zrównoważony rozwój. Realizuje ją, proponując rozwiązania obniżające zużycie wody, energooszczędne instalacje oraz nowoczesne systemy logistyczne. Geberit poszukiwał sposobu na obniżenie zużycia prądu w swoich magazynach we Włocławku, które jednocześnie wyraźnie podniosą komfort pracy pracowników. Po przeprowadzonym audycie i wywiadzie z osobami decyzyjnymi, zaproponowaliśmy dostosowane do potrzeb firmy oprawy oświetleniowe oraz dokonaliśmy ich montażu w magazynach, crossdocku i magazynie technicznym.

Co osiągnęła firma Geberit, dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona 91% oszczędności - Luxon LED

Redukcja zużycia energii świetlnej

System sterowania oświetleniem DALI

Inteligentny system sterowania DALI

Ikona zużycia CO2 - Luxon LED

Redukcja emisji CO2 o 91%

cytat

Projekt zakończył się dużym sukcesem, ze względu na dopasowanie rozwiązań pod potrzeby klienta. Firma Geberit jest Naszym strategicznym partnerem od lat i dzięki zaufaniu i partnerskim relacjom, wspólne projekty są dużo bardziej efektywne.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Key Account Manager

Wyzwania

Ekologiczne i ekonomiczne oświetlenie. Jakie oprawy zapewnią szeroki rozsył i podwyższone natężenie?

Założeniem klienta była wymiana opraw na bardziej ekologiczne, energooszczędne i z możliwością zdalnego sterowania. Klient miał konkretne oczekiwania i wizję zmian, do których dostosowaliśmy oprawy oświetleniowe. Musiały spełniać one normę PN-EN, a także cechować się wysoką mocą, aby odpowiednio doświetlić dużą powierzchnię z wysokości. Jednym z pomieszczeń był magazyn wysokiego składowania z podwyższoną temperaturą, a zatem zastosowane oprawy musiały wykazywać się odpornością na ciepło. Wyzwaniem okazały się również długie alejki o wysokości 5 metrów i skład z wysokością montażu 12 m. W crossdocku natomiast konieczne było zastosowanie oświetlenia, które miało szeroki rozsył światła i wyższe natężenie na poziomie 300 lx.

Magazyn wysokiego składowania przed modernizacją oświetlenia - Luxon LED Oprawy Higbay w magazynie Geberit po modernizacji oświetlenia - Luxon LED

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy o szerokim rozsyle światła, dużej mocy i niskich kosztach montażu

W magazynach, crossdocku i magazynie technicznym Luxon LED przeprowadził szczegółowy audyt oświetlenia oraz kalkulację oszczędności. Na tej podstawie dokonano wyboru odpowiednich opraw oświetleniowych, które spełniałyby założenia klienta – obniżyłyby koszty zużycia energii, zwiększyły natężenie i ograniczyły zużycie CO2. Przed modernizacją klient zużywał 24 kWh energii. W celu zmniejszenia tej wartości w pomieszczeniach zamontowano oprawy Ultima 2.0 o wysokiej skuteczności świetlnej 140 lm/W i możliwości pracy w temperaturze do 65°. Dodatkowo, zastosowano oprawy INDUSTRIAL 4.0 o różnorodnej optyce kształtującej rozsył oraz Highbay LED 3.0 z układem optycznym, pozwalającym na zastosowanie na dużych wysokościach. Oprawy zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem obecnych tras kablowych, uzupełniając je o system sterowania DALI, który w połączeniu z czujnikami ruchu automatycznie dostosowuje natężenie światła przy wykryciu obecności pracowników. Modernizacja została przeprowadzona podczas pracy zakładu, co pozwoliło na realizację bieżących projektów.

Sprawdź ile zaoszczędzisz

Audyt, projekt i kalkulacja

luxonled /*tutaj wrzucamy zdjecie osoby*/
cytat

Na samym początku projektu przedstawiciel firmy Luxon pomógł nam sprawnie i profesjonalnie określić obszary, które wymagają doświetlenia. Wszystkie sugestie okazały się być bardzo trafne. Dzięki zmianie systemu oświetlenia otrzymaliśmy trzy bardzo ważne wskaźniki: komfort, bezpieczeństwo pracy i ekonomia.

Roman Budny
Distribution Supervisor, Geberit

Korzyści dla klienta z wykorzystania oświetlenia z inteligentnym sterowaniem

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Obniżenie dziennego zużycia energii z 24 kWh do ok. 2 kWh
  • 3-krotnie wyższe natężenie światła zgodne z normą do pracy w magazynach wysokiego składowania
  • Wsparcie po realizacji projektu na wypadek awarii
  • Inteligentne sterowanie światłem
  • Mniejsza emisja C02, pozwalająca na realizację założenia firmy, dotyczącą zrównoważonego rozwoju

Podsumowanie Realizacji

91% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Wykres oszczędności w kosztach dla firmy Geberit - Luxon LED
Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 ze 161 ton do 13,5 ton w skali roku

Wykres niskiego zużycia CO2 w zmodernizowanym zakładzie firmy Geberit - Luxon LED

Galeria Realizacji


Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED

Industrial Image

Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info