Geberit to przedsiębiorstwo specjalizujące się w technologii sanitarnej. Aktualnie dysponuje aż 29 fabrykami na całym świecie oraz siecią magazynów, zlokalizowanych również w Polsce, w których zamontowaliśmy nowe oprawy oświetleniowe z inteligentnym sterowaniem. Jedną z głównych wartości firmy jest zrównoważony rozwój. Realizuje ją, proponując rozwiązania obniżające zużycie wody, energooszczędne instalacje oraz nowoczesne systemy logistyczne. Geberit poszukiwał sposobu na obniżenie zużycia prądu w swoich magazynach we Włocławku, które jednocześnie wyraźnie podniosą komfort pracy pracowników. Po przeprowadzonym audycie i wywiadzie z osobami decyzyjnymi, zaproponowaliśmy dostosowane do potrzeb firmy oprawy oświetleniowe oraz dokonaliśmy ich montażu w magazynach, crossdocku i magazynie technicznym.

Co osiągnęła firma Geberit, dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona 91% oszczędności - Luxon LED

Redukcja zużycia energii świetlnej

System sterowania oświetleniem DALI

Inteligentny system sterowania DALI

Ikona zużycia CO2 - Luxon LED

Redukcja emisji CO2 o 91%

cytat

Projekt zakończył się dużym sukcesem, ze względu na dopasowanie rozwiązań pod potrzeby klienta. Firma Geberit jest Naszym strategicznym partnerem od lat i dzięki zaufaniu i partnerskim relacjom, wspólne projekty są dużo bardziej efektywne.

Miniatura zdjęcia Kamila Frątczaka - Luxon LED

Kamil Frątczak
Key Account Manager

Wyzwania

Ekologiczne i ekonomiczne oświetlenie. Jakie oprawy zapewnią szeroki rozsył i podwyższone natężenie?

Założeniem klienta była wymiana opraw na bardziej ekologiczne, energooszczędne i z możliwością zdalnego sterowania. Klient miał konkretne oczekiwania i wizję zmian, do których dostosowaliśmy oprawy oświetleniowe. Musiały spełniać one normę PN-EN, a także cechować się wysoką mocą, aby odpowiednio doświetlić dużą powierzchnię z wysokości. Jednym z pomieszczeń był magazyn wysokiego składowania z podwyższoną temperaturą, a zatem zastosowane oprawy musiały wykazywać się odpornością na ciepło. Wyzwaniem okazały się również długie alejki o wysokości 5 metrów i skład z wysokością montażu 12 m. W crossdocku natomiast konieczne było zastosowanie oświetlenia, które miało szeroki rozsył światła i wyższe natężenie na poziomie 300 lx.

Magazyn wysokiego składowania przed modernizacją oświetlenia - Luxon LED Oprawy Higbay w magazynie Geberit po modernizacji oświetlenia - Luxon LED

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Oprawy o szerokim rozsyle światła, dużej mocy i niskich kosztach montażu

W magazynach, crossdocku i magazynie technicznym Luxon LED przeprowadził szczegółowy audyt oświetlenia oraz kalkulację oszczędności. Na tej podstawie dokonano wyboru odpowiednich opraw oświetleniowych, które spełniałyby założenia klienta – obniżyłyby koszty zużycia energii, zwiększyły natężenie i ograniczyły zużycie CO2. Przed modernizacją klient zużywał 24 kWh energii. W celu zmniejszenia tej wartości w pomieszczeniach zamontowano oprawy Ultima 2.0 o wysokiej skuteczności świetlnej 140 lm/W i możliwości pracy w temperaturze do 65°. Dodatkowo, zastosowano oprawy INDUSTRIAL 4.0 o różnorodnej optyce kształtującej rozsył oraz Highbay LED 3.0 z układem optycznym, pozwalającym na zastosowanie na dużych wysokościach. Oprawy zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem obecnych tras kablowych, uzupełniając je o system sterowania DALI, który w połączeniu z czujnikami ruchu automatycznie dostosowuje natężenie światła przy wykryciu obecności pracowników. Modernizacja została przeprowadzona podczas pracy zakładu, co pozwoliło na realizację bieżących projektów.

cytat

Na samym początku projektu przedstawiciel firmy Luxon pomógł nam sprawnie i profesjonalnie określić obszary, które wymagają doświetlenia. Wszystkie sugestie okazały się być bardzo trafne. Dzięki zmianie systemu oświetlenia otrzymaliśmy trzy bardzo ważne wskaźniki: komfort, bezpieczeństwo pracy i ekonomia.

Roman Budny
Distribution Supervisor, Geberit

Korzyści dla klienta z wykorzystania oświetlenia z inteligentnym sterowaniem

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Obniżenie dziennego zużycia energii z 24 kWh do ok. 2 kWh
  • 3-krotnie wyższe natężenie światła zgodne z normą do pracy w magazynach wysokiego składowania
  • Wsparcie po realizacji projektu na wypadek awarii
  • Inteligentne sterowanie światłem
  • Mniejsza emisja C02, pozwalająca na realizację założenia firmy, dotyczącą zrównoważonego rozwoju

Podsumowanie Realizacji

91% oszczędności energii elektrycznej w skali roku

Wykres oszczędności w kosztach dla firmy Geberit - Luxon LED
Pobierz Case Study w formie PDF

Emisja CO2

Redukcja emisji CO2 ze 161 ton do 13,5 ton w skali roku

Wykres niskiego zużycia CO2 w zmodernizowanym zakładzie firmy Geberit - Luxon LED

Galeria Realizacji


Bezpłatna

Kalkulacja oszczędności

Zastanawiasz się ile Twoja firma może zaoszczędzić
na modernizacji oświetlenia?

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

oprawy przemysłowe LED

Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info