Coraz wyższe opłaty za energię elektryczną są przesłanką do zmian i modyfikacji w przedsiębiorstwach. Ich właściciele coraz częściej decydują się na nowe inwestycje związane z redukcją kosztów utrzymania działalności. Jednym z działań realizowanych w myśl tej idei jest modernizacja oświetlenia na LED. W poniższym artykule przedstawiamy opłacalność tego rodzaju przedsięwzięcia.

Korzyści z modernizacji oświetlenia na LED

W celu ukazania profitów płynących z wymiany oświetlenia na energooszczędne oprawy LED, w tabeli przedstawiliśmy nasze przykładowe realizacje.

modernizacja oświetlenia na led

Przede wszystkim oszczędności

Zastosowanie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest oświetlenie ledowe, przynosi szereg zysków. Najbardziej namacalnym efektem jest obniżenie kosztów utrzymania. Źródła światła wykonane w tej technologii są zdecydowanie bardziej efektywne niż tradycyjne systemy oświetlenia. Dzięki czemu zużycie energii elektrycznej, przeznaczonej na oświetlenie, jest zdecydowanie niższe. Redukcja zużycia energii, w przypadku wymiany oświetlenia i wyposażenia go w system sterowania, sięgać może nawet 90%.

czy modernizacja oświetlenia na led się opłaca
czy wymiana oświetlenia na led się opłaca

Komfortowe warunki pracy

Na oświetlenie hali, biura, czy sklepu, w tym w szczególności na oświetlenie stanowiskowe, wpływa jakość źródeł światła. Niejedne oprawy LED charakteryzują się wysokim współczynnikiem oddawania barw, a także niskim wskaźnikiem olśnienia. Dzięki temu jakość i efektywność działań wykonywanych na stanowiskach pracy jest zdecydowanie wyższa. Natomiast, wzrok pracowników nie męczy się tak szybko, a sama praca jest bardziej komfortowa.

jaki panel led do biura wybrać

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Długi czas użytkowania

Oświetlenie LED, poprzez zastosowane w nich diody i odpowiedni układ zasilania, może działać naprawdę długo. Średnia żywotność tego rodzaju oświetlenia to 100 000 godzin. Ponadto, bezawaryjność opraw ledowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku klasycznego oświetlenia. Dzięki temu, okres gwarancyjny może zostać wydłużony nawet do 10-ciu lat.

wymiana oświetlenia na led czy się opłaca

Czy wymiana oświetlenia na LED się opłaca?

jak obliczyć zwrot z inwestycji przy modernizacji oświetlenia na led

Tak naprawdę, opłacalność modernizacji związana jest z bilansem nakładów inwestycyjnych i oszczędności wynikających z wymiany oświetlenia. Na koszty zużycia energii elektrycznej wpływa także sterowanie. Daje ono dodatkowe oszczędności poprzez maksymalizowanie wykorzystania światła dziennego i regulację jasności świecenia, w zależności od potrzeb. Zainwestowanie w kompleksową modernizację oświetlenia jest bardzo opłacalne, ponieważ zwrot z inwestycji, czyli ROI, osiągamy już w kilka lat.

Sprawdź jak szybko zwróci się modernizacja na LED w Twoim przedsiębiorstwie, zamów bezpłatną kalkulację oszczędności.

Obniżamy koszty energiinawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki  wymianie oświetlenia na LED.

Zamów bezpłatną kalkulację oszczędności

Dowiedz się więcej
oprawy przemysłowe LED

Zobacz pozostałe artykuły


wymiana świetlówek na LED

Obowiązkowa wymiana świetlówek na LED

Jedno jest pewne. Czeka Cię wymiana świetlówek na LED. Unia Europejska zdecydowała o zakazie produkcji świetlówek, który wchodzi w życie w 2023 r. Sprawdź dokładnie kiedy.

Więcej Info

Sposoby na oszczędzanie energii w przemyśle.

Metody na oszczędności energii w przemyśle

Rosnące ceny energii, a co za tym idzie, coraz wyższe koszty utrzymania nie są sytuacją korzystną dla przedsiębiorców. W tym roku rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrosły o około 280%, w stosunku do roku poprzedniego. Zmusza to przedsiębiorców do optymalizacji zużycia prądu i poszukiwania źródeł oszczędności.

Więcej Info

korzyści z wyboru polskiego producenta oświetlenia

Korzyści z wyboru polskiego producenta oświetlenia

Coraz częstszym pytaniem, jakie zadają sobie inwestorzy chcący wymienić lub wyposażyć obiekt w oprawy, dotyczy korzyści z wyboru polskiego producenta oświetlenia LED. Realne oszczędności związane z redukcją energii elektrycznej oraz bardziej komfortowe miejsca pracy, to aspekty przemawiające za inwestowaniem w nowoczesne lampy. Należy jednak mieć na uwadze także inne czynniki.

Więcej Info

jak obliczyć zwrot z inwestycji przy modernizacji oświetlenia na LED

Jak obliczyć zwrot z inwestycji przy modernizacji oświetlenia na LED?

W obiektach przemysłowych sporą część kosztów związanych z utrzymaniem obiektu stanowi zużycie energii elektrycznej przeznaczonej na oświetlenie. Dzieje się tak, gdyż w zakładach przemysłowych niezbędne jest utrzymanie komfortowych warunków pracy, które wpływają na jakość oraz efektywność wykonywanej działalności.

Więcej Info