Coraz wyższe opłaty za energię elektryczną są przesłanką do zmian i modyfikacji w przedsiębiorstwach. Ich właściciele coraz częściej decydują się na nowe inwestycje związane z redukcją kosztów utrzymania działalności. Jednym z działań realizowanych w myśl tej idei jest modernizacja oświetlenia na LED. W poniższym artykule przedstawiamy opłacalność tego rodzaju przedsięwzięcia.
Korzyści z modernizacji oświetlenia na LED
W celu ukazania profitów płynących z wymiany oświetlenia na energooszczędne oprawy LED, w tabeli przedstawiliśmy nasze przykładowe realizacje.

Przede wszystkim oszczędności
Zastosowanie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest oświetlenie ledowe, przynosi szereg zysków. Najbardziej namacalnym efektem jest obniżenie kosztów utrzymania. Źródła światła wykonane w tej technologii są zdecydowanie bardziej efektywne niż tradycyjne systemy oświetlenia. Dzięki czemu zużycie energii elektrycznej, przeznaczonej na oświetlenie, jest zdecydowanie niższe. Redukcja zużycia energii, w przypadku wymiany oświetlenia i wyposażenia go w system sterowania, sięgać może nawet 90%.


Komfortowe warunki pracy
Na oświetlenie hali, biura, czy sklepu, w tym w szczególności na oświetlenie stanowiskowe, wpływa jakość źródeł światła. Niejedne oprawy LED charakteryzują się wysokim współczynnikiem oddawania barw, a także niskim wskaźnikiem olśnienia. Dzięki temu jakość i efektywność działań wykonywanych na stanowiskach pracy jest zdecydowanie wyższa. Natomiast, wzrok pracowników nie męczy się tak szybko, a sama praca jest bardziej komfortowa.



Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia
Długi czas użytkowania
Oświetlenie LED, poprzez zastosowane w nich diody i odpowiedni układ zasilania, może działać naprawdę długo. Średnia żywotność tego rodzaju oświetlenia to 100 000 godzin. Ponadto, bezawaryjność opraw ledowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku klasycznego oświetlenia. Dzięki temu, okres gwarancyjny może zostać wydłużony nawet do 10-ciu lat.

Czy wymiana oświetlenia na LED się opłaca?

Tak naprawdę, opłacalność modernizacji związana jest z bilansem nakładów inwestycyjnych i oszczędności wynikających z wymiany oświetlenia. Na koszty zużycia energii elektrycznej wpływa także sterowanie. Daje ono dodatkowe oszczędności poprzez maksymalizowanie wykorzystania światła dziennego i regulację jasności świecenia, w zależności od potrzeb. Zainwestowanie w kompleksową modernizację oświetlenia jest bardzo opłacalne, ponieważ zwrot z inwestycji, czyli ROI, osiągamy już w kilka lat.
Sprawdź jak szybko zwróci się modernizacja na LED w Twoim przedsiębiorstwie. Napisz do nas, a wykonamy dla Ciebie bezpłatną kalkulację.

Hej,
Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.
Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.
Zobacz pozostałe artykuły
Czym jest olśnienie przykre?
Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.
Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?
Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

+48 71 733 60 50
9.00 – 16.00