Coraz wyższe opłaty za energię elektryczną są przesłanką do zmian i modyfikacji w przedsiębiorstwach. Ich właściciele coraz częściej decydują się na nowe inwestycje związane z redukcją kosztów utrzymania działalności. Jednym z działań realizowanych w myśl tej idei jest modernizacja oświetlenia na LED. W poniższym artykule przedstawiamy opłacalność tego rodzaju przedsięwzięcia.

Korzyści z modernizacji oświetlenia na LED

W celu ukazania profitów płynących z wymiany oświetlenia na energooszczędne oprawy LED, w tabeli przedstawiliśmy nasze przykładowe realizacje.

modernizacja oświetlenia na led

Przede wszystkim oszczędności

Zastosowanie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest oświetlenie ledowe, przynosi szereg zysków. Najbardziej namacalnym efektem jest obniżenie kosztów utrzymania. Źródła światła wykonane w tej technologii są zdecydowanie bardziej efektywne niż tradycyjne systemy oświetlenia. Dzięki czemu zużycie energii elektrycznej, przeznaczonej na oświetlenie, jest zdecydowanie niższe. Redukcja zużycia energii, w przypadku wymiany oświetlenia i wyposażenia go w system sterowania, sięgać może nawet 90%.

czy modernizacja oświetlenia na led się opłaca
czy wymiana oświetlenia na led się opłaca

Komfortowe warunki pracy

Na oświetlenie hali, biura, czy sklepu, w tym w szczególności na oświetlenie stanowiskowe, wpływa jakość źródeł światła. Niejedne oprawy LED charakteryzują się wysokim współczynnikiem oddawania barw, a także niskim wskaźnikiem olśnienia. Dzięki temu jakość i efektywność działań wykonywanych na stanowiskach pracy jest zdecydowanie wyższa. Natomiast, wzrok pracowników nie męczy się tak szybko, a sama praca jest bardziej komfortowa.

jaki panel led do biura wybrać

Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia

Długi czas użytkowania

Oświetlenie LED, poprzez zastosowane w nich diody i odpowiedni układ zasilania, może działać naprawdę długo. Średnia żywotność tego rodzaju oświetlenia to 100 000 godzin. Ponadto, bezawaryjność opraw ledowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku klasycznego oświetlenia. Dzięki temu, okres gwarancyjny może zostać wydłużony nawet do 10-ciu lat.

wymiana oświetlenia na led czy się opłaca

Czy wymiana oświetlenia na LED się opłaca?

jak obliczyć zwrot z inwestycji przy modernizacji oświetlenia na led

Tak naprawdę, opłacalność modernizacji związana jest z bilansem nakładów inwestycyjnych i oszczędności wynikających z wymiany oświetlenia. Na koszty zużycia energii elektrycznej wpływa także sterowanie. Daje ono dodatkowe oszczędności poprzez maksymalizowanie wykorzystania światła dziennego i regulację jasności świecenia, w zależności od potrzeb. Zainwestowanie w kompleksową modernizację oświetlenia jest bardzo opłacalne, ponieważ zwrot z inwestycji, czyli ROI, osiągamy już w kilka lat.

Sprawdź jak szybko zwróci się modernizacja na LED w Twoim przedsiębiorstwie. Napisz do nas, a wykonamy dla Ciebie bezpłatną kalkulację.

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Olśnienie przykre co to jest

Czym jest olśnienie przykre?

Każdy z nas niejednokrotnie doświadczył rażącego światła, które w praktyce nazywane jest olśnieniem przykrym. Nazywany potocznie efekt olśnienia wpływa niekorzystnie na narząd wzroku ograniczając stopień widzenia i zdolności rozpoznawania.

Więcej Info

jak przeliczyć lumeny na waty

Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas