Coraz wyższe opłaty za energię elektryczną są przesłanką do zmian i modyfikacji w przedsiębiorstwach. Ich właściciele coraz częściej decydują się na nowe inwestycje związane z redukcją kosztów utrzymania działalności. Jednym z działań realizowanych w myśl tej idei jest modernizacja oświetlenia na LED. W poniższym artykule przedstawiamy opłacalność tego rodzaju przedsięwzięcia.
Korzyści z modernizacji oświetlenia na LED
W celu ukazania profitów płynących z wymiany oświetlenia na energooszczędne oprawy LED, w tabeli przedstawiliśmy nasze przykładowe realizacje.

Przede wszystkim oszczędności
Zastosowanie nowoczesnego rozwiązania, jakim jest oświetlenie ledowe, przynosi szereg zysków. Najbardziej namacalnym efektem jest obniżenie kosztów utrzymania. Źródła światła wykonane w tej technologii są zdecydowanie bardziej efektywne niż tradycyjne systemy oświetlenia. Dzięki czemu zużycie energii elektrycznej, przeznaczonej na oświetlenie, jest zdecydowanie niższe. Redukcja zużycia energii, w przypadku wymiany oświetlenia i wyposażenia go w system sterowania, sięgać może nawet 90%.


Komfortowe warunki pracy
Na oświetlenie hali, biura, czy sklepu, w tym w szczególności na oświetlenie stanowiskowe, wpływa jakość źródeł światła. Niejedne oprawy LED charakteryzują się wysokim współczynnikiem oddawania barw, a także niskim wskaźnikiem olśnienia. Dzięki temu jakość i efektywność działań wykonywanych na stanowiskach pracy jest zdecydowanie wyższa. Natomiast, wzrok pracowników nie męczy się tak szybko, a sama praca jest bardziej komfortowa.



Porównaj efekt przed i po – przesuń linię na środku zdjęcia
Długi czas użytkowania
Oświetlenie LED, poprzez zastosowane w nich diody i odpowiedni układ zasilania, może działać naprawdę długo. Średnia żywotność tego rodzaju oświetlenia to 100 000 godzin. Ponadto, bezawaryjność opraw ledowych jest zdecydowanie większa, niż w przypadku klasycznego oświetlenia. Dzięki temu, okres gwarancyjny może zostać wydłużony nawet do 10-ciu lat.

Czy wymiana oświetlenia na LED się opłaca?

Tak naprawdę, opłacalność modernizacji związana jest z bilansem nakładów inwestycyjnych i oszczędności wynikających z wymiany oświetlenia. Na koszty zużycia energii elektrycznej wpływa także sterowanie. Daje ono dodatkowe oszczędności poprzez maksymalizowanie wykorzystania światła dziennego i regulację jasności świecenia, w zależności od potrzeb. Zainwestowanie w kompleksową modernizację oświetlenia jest bardzo opłacalne, ponieważ zwrot z inwestycji, czyli ROI, osiągamy już w kilka lat.
Sprawdź jak szybko zwróci się modernizacja na LED w Twoim przedsiębiorstwie. Napisz do nas, a wykonamy dla Ciebie bezpłatną kalkulację.

Hej,
Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.
Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.
Zobacz pozostałe artykuły
Różnice między oświetleniem sodowym, a ledowym
Przed wykonaniem modernizacji oświetlenia, warto zadać sobie pytania, czym charakteryzują się i jakie są różnice między oświetleniem sodowym a ledowym? Może być to pomocne przy wyborze nowych źródeł światła. Jest to istotne w oświetleniu ulicznym i dotyczy także obiektów przemysłowych.
Pomiar natężenia jako integralna część audytu oświetlenia
Wymiana istniejących opraw oświetleniowych poprzedzona jest audytem, na który składa się pomiar natężenia oświetlenia. Jest to bardzo istotny element podczas realizacji wymiany źródeł światła na oprawy LED.

+48 71 733 60 50
9.00 – 16.00