Poszukiwania opraw oświetleniowych zazwyczaj rozpoczynają się pytaniem, gdzie kupić lampy? Rozwiązań jest wiele. Zakupów można dokonać w stacjonarnym sklepie, kontaktując się z przedstawicielem handlowym lub korzystając ze sklepu internetowego. Na pierwszy rzut oka, ciężko jest określić, które rozwiązanie jest najlepsze. W tym artykule przedstawiamy, gdzie najlepiej kupić oświetlenie LED.

lampy z hurtowni czy od producenta oświetlenia

Lampy sufitowe, lampy wiszące, oświetlenie zewnętrzne – u producenta

Nowoczesnym oświetleniem są lampy wykonane w technologii LED. Możliwe jest ich dopasowanie do każdego typu pomieszczeń i przestrzeni. Dlatego, zazwyczaj, producenci posiadają wiele rodzajów opraw w swojej ofercie.

Zakup bezpośrednio od wytwórcy pozwala na dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb. Oświetlenie może zostać wyposażone m.in. w system sterowania, który będzie regulował pracę konkretnej oprawy, w ustalony wcześniej sposób. Przykładem jest wykorzystanie harmonogramu czasowego. Dzięki temu uzyskamy oświetlenie pasujące do każdego pomieszczenia czy obszaru.

Sklep internetowy, oprawy z hurtowni czy zakupy u przedstawiciela handlowego?

Energooszczędne oświetlenie LED dostępne jest w wielu miejscach sprzedaży. Każde z nich ma swoje zalety i ograniczenia. Dlatego warto zastanowić się nad tym, który wybór będzie najbardziej trafny. Lampy z hurtowni czy od producenta oświetlenia LED, a może zakupy w sklepie internetowym?

zakup lamp w hurtowni czy od producenta oświetlenia

Droga produktu

W zależności od tego, od kogo dany produkt kupimy, będzie on pochodził z innej ścieżki. Zaletą sklepu internetowego są ceny podane przez wystawcę. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że produkt ten przeszedł z rąk wytwórcy, do dystrybutora, hurtownika i dopiero później znalazł się w danym miejscu.

gdzie lepiej kupić lampy w hurtowni czy od producenta oświetlenia

W przypadku opraw zakupionych w hurtowni droga ta jest krótsza. Zakup hurtowy ma także tę zaletę, że produkt znajduje się w magazynie, jednak nie ma możliwości jego personalizacji. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest realizacja zamówienia od producenta. Dzięki temu, poszukiwanie konkretnej lampy LED o zadanych parametrach może być zbędne – wytwórca może zaoferować nam odpowiednią oprawę spełniającą nasze wymagania.

gdzie szybko kupić lampy

Reklamacje

Zakup w hurtowni może okazać się problematycznym rozwiązaniem także w przypadku reklamacji, czy serwisu systemu oświetlenia LED. Każde zgłoszenie i tak realizowane jest przez wytwórcę, dlatego nabycie lamp u renomowanych producentów skutkuje szybszym czasem reakcji na uszkodzenia i naprawy.

zakup lamp w hurtowni czy u producenta oświetlenia

Planujesz modernizację oświetlenia w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, a my zaoferujemy Ci kompleksową usługę związaną z wymianą oświetlenia na energooszczędne LED.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

audyt

Zobacz pozostałe artykuły


wie steuert man die beleuchtung über das internet

Czym jest protokół DALI? Zalety inteligentnych systemów oświetleniowych

XXI wiek wiąże się z nieuniknionym postępem technologii, za którym stara się podążać większość właścicieli firm. Oświetlenie z inteligentnym sterowaniem jest udogodnieniem, które niesie ze sobą wzrost komfortu pracowników przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej, której ceny stale rosną.

Więcej Info

Modernizacja Luxon dla Swiss Krono najlepszą inwestycją oświetleniową 2023

Już drugi rok z rzędu zgarniamy nagrodę na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową. W tym roku do konkursu zgłosiliśmy modernizację oświetlenia, którą zrealizowaliśmy dla zakładu produkcyjnego  Swiss Krono.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody