Poszukiwania opraw oświetleniowych zazwyczaj rozpoczynają się pytaniem, gdzie kupić lampy? Rozwiązań jest wiele. Zakupów można dokonać w stacjonarnym sklepie, kontaktując się z przedstawicielem handlowym lub korzystając ze sklepu internetowego. Na pierwszy rzut oka, ciężko jest określić, które rozwiązanie jest najlepsze. W tym artykule przedstawiamy, gdzie najlepiej kupić oświetlenie LED.

lampy z hurtowni czy od producenta oświetlenia

Lampy sufitowe, lampy wiszące, oświetlenie zewnętrzne – u producenta

Nowoczesnym oświetleniem są lampy wykonane w technologii LED. Możliwe jest ich dopasowanie do każdego typu pomieszczeń i przestrzeni. Dlatego, zazwyczaj, producenci posiadają wiele rodzajów opraw w swojej ofercie.

Zakup bezpośrednio od wytwórcy pozwala na dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb. Oświetlenie może zostać wyposażone m.in. w system sterowania, który będzie regulował pracę konkretnej oprawy, w ustalony wcześniej sposób. Przykładem jest wykorzystanie harmonogramu czasowego. Dzięki temu uzyskamy oświetlenie pasujące do każdego pomieszczenia czy obszaru.

Sklep internetowy, oprawy z hurtowni czy zakupy u przedstawiciela handlowego?

Energooszczędne oświetlenie LED dostępne jest w wielu miejscach sprzedaży. Każde z nich ma swoje zalety i ograniczenia. Dlatego warto zastanowić się nad tym, który wybór będzie najbardziej trafny. Lampy z hurtowni czy od producenta oświetlenia, a może zakupy w sklepie internetowym?

zakup lamp w hurtowni czy od producenta oświetlenia

Droga produktu

W zależności od tego, od kogo dany produkt kupimy, będzie on pochodził z innej ścieżki. Zaletą sklepu internetowego są ceny podane przez wystawcę. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że produkt ten przeszedł z rąk wytwórcy, do dystrybutora, hurtownika i dopiero później znalazł się w danym miejscu.

gdzie lepiej kupić lampy w hurtowni czy od producenta oświetlenia

W przypadku opraw zakupionych w hurtowni droga ta jest krótsza. Zakup hurtowy ma także tę zaletę, że produkt znajduje się w magazynie, jednak nie ma możliwości jego personalizacji. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest realizacja zamówienia od producenta. Dzięki temu, poszukiwanie konkretnej lampy LED o zadanych parametrach może być zbędne – wytwórca może zaoferować nam odpowiednią oprawę spełniającą nasze wymagania.

gdzie szybko kupić lampy

Reklamacje

Zakup w hurtowni może okazać się problematycznym rozwiązaniem także w przypadku reklamacji, czy serwisu systemu oświetlenia LED. Każde zgłoszenie i tak realizowane jest przez wytwórcę, dlatego nabycie lamp u renomowanych producentów skutkuje szybszym czasem reakcji na uszkodzenia i naprawy.

zakup lamp w hurtowni czy u producenta oświetlenia

Planujesz modernizację oświetlenia w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, a my zaoferujemy Ci kompleksową usługę związaną z wymianą oświetlenia na energooszczędne LED.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Lumeny na waty – jak przeliczyć strumień świetlny?

Strumień świetlny oświetlenia LED podawany jest w lumenach. Natomiast w przypadku tradycyjnych źródeł światła zazwyczaj jasność świecenia była określana za pośrednictwem pobieranej przez nie mocy w watach. Żeby móc choć w pewnym stopniu porównać oba źródła niezbędny jest przelicznik lumeny na waty. Dlatego w tym artykule poruszamy tą kwestie.

Więcej Info

Czym jest BMS?

BMS to skrót, którego rozwinięciem jest Building Management System, czyli system zarządzania budynkiem. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie wieloma funkcjami technicznymi obiektu oraz jego najbliższego otoczenia.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas