oprawy do wysokich temperatur

Montaż oświetlenia przemysłowego często wiąże się z umieszczaniem opraw w miejscach narażonych na szereg wrażliwych dla nich czynników. W obiektach przemysłowych takim parametrem jest wysoka temperatura, często sięgająca nawet +70°C.

Jakie właściwości powinny mieć oprawy LED do wysokich temperatur?

wymiana oświetlenia dofinansowanie

Przede wszystkim jest nią odpowiednia gospodarka termiczna. To znaczy, że konstrukcja lampy powinna być tak zaprojektowana, by odpowiednio rozproszyć duże ilości ciepła. W takim przypadku doskonale sprawdza się obudowa wykonana z aluminium.

wymiana oświetlenia na led dofinansowanie

Układ zasilania jest jednym z najbardziej wrażliwych komponentów oprawy, która ma być przeznaczona do pomieszczeń z wysokimi temperaturami. Z tego powodu należy wykorzystywać zasilacze odporne na jej działanie. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się jego żywotność, a oprawa będzie mogła świecić dłużej.

jakie oprawy led do wysokich temperatur
dofinansowanie na oświetlenie led

Równie istotnym elementem opraw oświetleniowych przeznaczonych do wysokich temperatur jest materiał dyfuzora. Najczęściej spotykanym problemem podczas montażu standardowych opraw w miejscach podwyższonego ryzyka jest żółknięcie i zwiększenie kruchości. Dlatego dyfuzor powinien być wykonany z materiałów odpornych na ten czynnik np. ze szkła hartowanego.

jaką oprawę wybrać do wysokich temperatur

Kolejnym aspektem jest zastosowanie właściwych diod. Oprawy LED do wysokich temperatur powinny zostać wyposażone w źródła światła wysokiej jakości. Świadczy o tym parametr L80 B10 podawany w godzinach. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wartość temperatury przy której dany wskaźnik został wyznaczony – im ten czas jest dłuższy tym lepiej dla użytkownika.

Jakie mogą być dodatkowe funkcje opraw przeznaczonych do wysokich temperatur?

Taką cechą jest możliwość mechanicznej regulacji kąta świecenia. Dzięki temu lampa może zostać umieszczona zarówno na ścianie jak i suficie, a wpływ źródła wysokiej temperatury na oprawę będzie zmniejszony. Natomiast cechą, która może wpłynąć na uniwersalność rozwiązania jest opcja montażu w sposób natynkowy lub zwieszany.

Hej,

Jeżeli masz dodatkowe pytania, wypełnij formularz i zadaj je naszym specjalistom.

Pomożemy Ci w doborze optymalnych rozwiązań.

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody

Zobacz pozostałe artykuły


Jak bezprzewodowo sterować lampami w hali produkcyjnej?

Sterowanie lampami w hali produkcyjnej jest rozwiązaniem poprawiającym komfort i bezpieczeństwo pracowników przy jednoczesnej minimalizacji zużycia energii. Coraz częściej, budowa czy modernizacja obiektu wiąże się z montażem tego typu instalacji.

Więcej Info

jak wykonać audyt oświetlenia ulicznego

Jak przeprowadzić audyt oświetlenia ulicznego?

Pierwszym krokiem podczas modernizacji oświetlenia, w przypadku istniejącej infrastruktury drogowej, jest audyt oświetlenia ulicznego. Jego realizacja obejmuje wiele aspektów, których celem jest ukazanie potencjalnych rozwiązań oraz generowanych, dzięki nim, oszczędności energii.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 71 733 60 50

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas