oprawy do wysokich temperatur

Montaż oświetlenia przemysłowego często wiąże się z umieszczaniem opraw w miejscach narażonych na szereg wrażliwych dla nich czynników. W obiektach przemysłowych takim parametrem jest wysoka temperatura, często sięgająca nawet +70°C.

Jakie właściwości powinny mieć oprawy LED do wysokich temperatur?

wymiana oświetlenia dofinansowanie

Przede wszystkim jest nią odpowiednia gospodarka termiczna. To znaczy, że konstrukcja lampy powinna być tak zaprojektowana, by odpowiednio rozproszyć duże ilości ciepła. W takim przypadku doskonale sprawdza się obudowa wykonana z aluminium.

wymiana oświetlenia na led dofinansowanie

Układ zasilania jest jednym z najbardziej wrażliwych komponentów oprawy, która ma być przeznaczona do pomieszczeń z wysokimi temperaturami. Z tego powodu należy wykorzystywać zasilacze odporne na jej działanie. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się jego żywotność, a oprawa będzie mogła świecić dłużej.

jakie oprawy led do wysokich temperatur
dofinansowanie na oświetlenie led

Równie istotnym elementem opraw oświetleniowych przeznaczonych do wysokich temperatur jest materiał dyfuzora. Najczęściej spotykanym problemem podczas montażu standardowych opraw w miejscach podwyższonego ryzyka jest żółknięcie i zwiększenie kruchości. Dlatego dyfuzor powinien być wykonany z materiałów odpornych na ten czynnik np. ze szkła hartowanego.

jaką oprawę wybrać do wysokich temperatur

Kolejnym aspektem jest zastosowanie właściwych diod. Oprawy LED do wysokich temperatur powinny zostać wyposażone w źródła światła wysokiej jakości. Świadczy o tym parametr L80 B10 podawany w godzinach. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wartość temperatury przy której dany wskaźnik został wyznaczony – im ten czas jest dłuższy tym lepiej dla użytkownika.

Wybór lamp drogowych:

Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia

Zamów bezpłatny audyt, a pomożemy Ci dobrać oprawy do specyfiki obiekt i obniżyć koszty.

Dowiedz się więcej
oprawy przemysłowe LED

Jakie mogą być dodatkowe funkcje opraw przeznaczonych do wysokich temperatur?

Taką cechą jest możliwość mechanicznej regulacji kąta świecenia. Dzięki temu lampa może zostać umieszczona zarówno na ścianie jak i suficie, a wpływ źródła wysokiej temperatury na oprawę będzie zmniejszony. Natomiast cechą, która może wpłynąć na uniwersalność rozwiązania jest opcja montażu w sposób natynkowy lub zwieszany.


Zobacz case study z wysokimi temperaturami


Modernizacja oświetlenia w zakładzie produkcyjnym Schumacher Packaging

Schumacher Packaging jest jednym z największych w Europie producentów opakowań z tektury falistej i litej. Firma oferuje swoje rozwiązania dla takich sektorów rynku jak branża spożywcza, chemiczna, kosmetyczna, logistyczna oraz szeroko rozumiany e-commerce.

Więcej Info

Nowoczesne oświetlenie LED w hali Offset firmy Werner Kenkel sp. z o.o.

Grupa Werner Kenkel jest polskim producentem opakowań tekturowych. Firma opiera swoje działania na strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Więcej Info

Zamów bezpłatny audyt i zyskaj 

  • Konsultację z Ekspertem ds. oświetlenia w Twoim obiekcie,
  • Koncepcję indywidualnego rozwiązania oświetleniowego,
  • Analizę finansową inwestycji,
  • Szacowany poziom redukcji energii elektrycznej i emisji CO2.

Wypełnij formularz - skontaktujemy się w ciągu 1 dnia

Formularz-analiza-inwestycji-LED
Zgody