Kościół przy ul. Borowskiej we Wrocławiu

Modernizacja oświetlenia w kościele

Oświetlenie obiektów sakralnych nadal często wymaga modernizacji. Na wymianę źródeł światła na energooszczędne zdecydowali się opiekunowie kościoła pw św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. Oświetlenie wnętrza kościoła to nie lada wyzwanie z uwagi na utrudniony dostęp do opraw, znajdowały się one na znacznej wysokości. Dlatego konieczne było zapewnienie nowych lamp o bezawaryjnym działaniu i 5-letniej gwarancji. Projektanci Luxon zadbali o to, żeby światło posiadało optymalne natężenie, w obszarze ołtarza około 1000lx, i nie oślepiało jego użytkowników. Obiekt wyposażono także w dodatkowe światła punktowe, które mają za zadanie oświetlać obiekt oddalony od opraw o kilkanaście metrów. Ponadto dobrano odpowiednie oprawy oświetleniowe w celu doświetlenia innych obiektów znajdujących się w kościele. Kompleksowa modernizacja oświetlenia objęła również wymianę opraw zewnętrznych. Do tego celu wykorzystano oprawy Skylight LED.


Zobacz inwestycję po modernizacji


Zobacz pozostałe realizacje


oświetlenie hali projekt

Kompleksowe wykonanie oświetlenia wraz z usługą montażu dla PRETTL Electronics GmbH

Wzrost efektywności wykonywanych prac oraz redukcja generowanego CO2 to najważniejsze założenia postawione przez inwestora. Nasze rozwiązanie oparte było na obniżeniu poboru energii zużywanej na oświetlenie przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu pracowników. Zrealizowaliśmy to poprzez równomierne oświetlenie powierzchni roboczych.

Więcej Info

Luxon LED rozświetli SWISS KRONO. Nowe ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie dla żarskiego producenta materiałów drewnopochodnych.

Luxon LED wygrał przetarg na poprawę efektywności energetycznej w zakładzie SWISS KRONO sp. z o.o., spółki wchodzącej w skład szwajcarskiego holdingu SWISS KRONO Group, jednego z wiodących producentów materiałów drewnopochodnych na świecie. Wymienionych zostanie blisko 4’500 opraw oświetleniowych w zakładzie w Żarach, co przełoży się na zmniejszenie zużycia energii o 5.435 MWh rocznie rocznie.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody