Najstarszy producent herbat na świecie, z ponad 300-letnią tradycją, potrzebowała zmian w oświetleniu na hali produkcyjnej oraz w magazynach w Polsce w celu ograniczenia kosztów i poprawy warunków pracy, zlokalizowane są one w Swarzędzu. Herbaty Twinings wyróżniają się wysoką jakością składników, należą do produktów marki Premium, dystrybuowanych tylko w prestiżowych punktach sprzedaży. Zakład produkcyjny Twinings jest jednym z czterech największych na świecie, produkuje się w nim herbatę o niespotykanym nigdzie indziej składzie. Luxon LED zrealizował zamówienie na projekt modernizacji oświetlenia w hali produkcyjnej i magazynach w fabryce Twinings. Współpraca miała charakter dwuetapowy, zamówienie zrealizowano w roku 2014, proponując nowe rozwiązanie – zmodyfikowane i dostosowane do specyficznych warunków oprawy LED.

Co osiągnęła firma Twinings dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona zwrotu z inwestycji w oświetlenie po 3 latach - Luxon LED

Zwrot z oszczędności energii w mniej niż 3 lata

Ikona 450lx

Zwiększenie natężenia światła o 50%

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

60 miesięcy gwarancji

Wyzwanie

Jakie oprawy oświetleniowe przystosowane są do montażu w podwieszanym suficie i spełniają normy produkcji spożywczej?

Podstawowym założeniem modernizacji oświetlenia w pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych było obniżenie kosztów za energię. Klient oczekiwał zwrotu kosztów w czasie 3 lat od realizacji projektu. Specyficzna konstrukcja budynku wymagała od nas stworzenia nowych opraw, będących modyfikacją Highbay LED z naszej oferty. Było to uwarunkowane obecnością podwieszanego sufitu na całej powierzchni hali produkcyjnej. Co więcej, istniejące oprawy charakteryzowały się dużymi rozmiarami – 60 x 120, konieczne było zaprojektowanie i stworzenie specjalnych lamp na wymiar. W pomieszczeniach produkcyjnych muszą panować odpowiednie warunki pracy, spełniające restrykcyjne normy, przez co oprawy musiały być szczelne i mieć odpowiednie natężenie światła, istniejące nie spełniały w tym zakresie wewnętrznych standardów.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Dedykowane oświetlenie o wysokim natężeniu światła i równomiernym rozsyle

Zaproponowane dedykowane rozwiązanie dla hali produkcyjnej i magazynów marki Twinings zostało stworzone po wcześniej przeprowadzanym, szczegółowym audycie. Projekt zrealizowaliśmy po ponad roku od nawiązania współpracy. Oprawy w pomieszczeniach charakteryzowały się niskim natężeniem światła, co wynikało z niedostatecznej przepuszczalności. Obecny na całej powierzchni hali produkcyjnej podwieszany sufit i duże rozmiary opraw sprawiły, iż zaprojektowaliśmy nowe oprawy, zmodyfikowaną wersję Highbay LED.
Wykorzystaliśmy istniejącą instalację elektryczną, w hali produkcyjnej zamontowaliśmy oprawy w ilości 1:1, natomiast w magazynach zmniejszyliśmy ich ilość z 1200 lamp do niewiele ponad 250. Zdecydowaliśmy się na temperaturę barwową 4000K, która spełnia wszelkie normy dla pomieszczeń produkcyjnych. Dla lepszego uszczelnienia zastosowaliśmy dodatkowe uszczelki, dzięki czemu mogliśmy zaproponować oprawy o podwyższonej szczelności. Natężenie światła wzrosło z 300 na 450 lx. Całość przystosowana była do nietypowego systemu montażu w podwieszanym suficie.

cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia, firma mogła pozwolić sobie na realizację planów oszczędnościowych szacowanych na najbliższe 2 lata.

Ikona zdjęcia dyrektora sprzedaży w Luxon LED - Michała Wyborskiego

Michał Wyborski

Dyrektor Sprzedaży

Co zyskał klient, dzięki modernizacji oświetlenia w hali produkcyjnej?

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Ograniczenie zużycia energii i zwrot kosztów inwestycji po mniej niż 3 latach
  • Wzrost natężenia światła do poziomu spełniającego wewnętrzne normy
  • Wysoki poziom szczelności opraw
  • Długi, 5-letni okres gwarancji
  • Oprawy pasujące do specyficznego systemu montażu w podwieszanym suficie

Galeria Realizacji

Podsumowanie Realizacji

50% wyższe natężenie światła

Wykres natężenia światła w hali produkcyjnej i magazynach firmy Twinings - Luxon LED
Pobierz Case Study w formie PDF

Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie hali sprzedażowej – PSB Kenpol w Piotrkowie

Wymiana oświetlenia na oprawy o wysokich walorach estetycznych i niskim współczynnikiem UGR. Firma zdecydowała się na wymianę oświetlenia w hali sprzedażowej w celu zapewnienia lepszej widoczności produktów dla konsumentów. Ułożenie opraw pozwala na równomierne doświetlenie każdego elementu znajdującego się w sklepie.

Więcej Info

Polski Związek Tenisa Stołowego: oświetlenie obiektów sportowych

Oświetlenie spełniające najwyższe wymagania osób grających w tenisa stołowego. Ułożenie opraw pozwala na oświetlenie hali w różnych kombinacjach w zależności od rodzaju zajęć na hali i ilości zawodników.

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

biuro@luxon.pl

napisz do nas