Najstarszy producent herbat na świecie, z ponad 300-letnią tradycją, potrzebowała zmian w oświetleniu na hali produkcyjnej oraz w magazynach w Polsce w celu ograniczenia kosztów i poprawy warunków pracy, zlokalizowane są one w Swarzędzu. Herbaty Twinings wyróżniają się wysoką jakością składników, należą do produktów marki Premium, dystrybuowanych tylko w prestiżowych punktach sprzedaży. Zakład produkcyjny Twinings jest jednym z czterech największych na świecie, produkuje się w nim herbatę o niespotykanym nigdzie indziej składzie. Luxon LED zrealizował zamówienie na projekt modernizacji oświetlenia w hali produkcyjnej i magazynach w fabryce Twinings. Współpraca miała charakter dwuetapowy, zamówienie zrealizowano w roku 2014, proponując nowe rozwiązanie – zmodyfikowane i dostosowane do specyficznych warunków oprawy LED.

Co osiągnęła firma Twinings dzięki modernizacji oświetlenia?

Ikona zwrotu z inwestycji w oświetlenie po 3 latach - Luxon LED

Zwrot z oszczędności energii w mniej niż 3 lata

Ikona 450lx

Zwiększenie natężenia światła o 50%

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

60 miesięcy gwarancji

Wyzwanie

Jakie oprawy oświetleniowe przystosowane są do montażu w podwieszanym suficie i spełniają normy produkcji spożywczej?

Podstawowym założeniem modernizacji oświetlenia w pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych było obniżenie kosztów za energię. Klient oczekiwał zwrotu kosztów w czasie 3 lat od realizacji projektu. Specyficzna konstrukcja budynku wymagała od nas stworzenia nowych opraw, będących modyfikacją Highbay LED z naszej oferty. Było to uwarunkowane obecnością podwieszanego sufitu na całej powierzchni hali produkcyjnej. Co więcej, istniejące oprawy charakteryzowały się dużymi rozmiarami – 60 x 120, konieczne było zaprojektowanie i stworzenie specjalnych lamp na wymiar. W pomieszczeniach produkcyjnych muszą panować odpowiednie warunki pracy, spełniające restrykcyjne normy, przez co oprawy musiały być szczelne i mieć odpowiednie natężenie światła, istniejące nie spełniały w tym zakresie wewnętrznych standardów.

Przebieg realizacji oraz rozwiązania

Dedykowane oświetlenie o wysokim natężeniu światła i równomiernym rozsyle

Zaproponowane dedykowane rozwiązanie dla hali produkcyjnej i magazynów marki Twinings zostało stworzone po wcześniej przeprowadzanym, szczegółowym audycie. Projekt zrealizowaliśmy po ponad roku od nawiązania współpracy. Oprawy w pomieszczeniach charakteryzowały się niskim natężeniem światła, co wynikało z niedostatecznej przepuszczalności. Obecny na całej powierzchni hali produkcyjnej podwieszany sufit i duże rozmiary opraw sprawiły, iż zaprojektowaliśmy nowe oprawy, zmodyfikowaną wersję Highbay LED.
Wykorzystaliśmy istniejącą instalację elektryczną, w hali produkcyjnej zamontowaliśmy oprawy w ilości 1:1, natomiast w magazynach zmniejszyliśmy ich ilość z 1200 lamp do niewiele ponad 250. Zdecydowaliśmy się na temperaturę barwową 4000K, która spełnia wszelkie normy dla pomieszczeń produkcyjnych. Dla lepszego uszczelnienia zastosowaliśmy dodatkowe uszczelki, dzięki czemu mogliśmy zaproponować oprawy o podwyższonej szczelności. Natężenie światła wzrosło z 300 na 450 lx. Całość przystosowana była do nietypowego systemu montażu w podwieszanym suficie.

cytat

Dzięki modernizacji oświetlenia, firma mogła pozwolić sobie na realizację planów oszczędnościowych szacowanych na najbliższe 2 lata.

Ikona zdjęcia dyrektora sprzedaży w Luxon LED - Michała Wyborskiego

Michał Wyborski

Dyrektor Sprzedaży

Co zyskał klient, dzięki modernizacji oświetlenia w hali produkcyjnej?

Spełniliśmy wszystkie założenia klienta

  • Ograniczenie zużycia energii i zwrot kosztów inwestycji po mniej niż 3 latach
  • Wzrost natężenia światła do poziomu spełniającego wewnętrzne normy
  • Wysoki poziom szczelności opraw
  • Długi, 5-letni okres gwarancji
  • Oprawy pasujące do specyficznego systemu montażu w podwieszanym suficie

Galeria Realizacji

Podsumowanie Realizacji

50% wyższe natężenie światła

Wykres natężenia światła w hali produkcyjnej i magazynach firmy Twinings - Luxon LED
Pobierz Case Study w formie PDF

Zobacz pozostałe Case Study


Oświetlenie wraz ze sterowaniem i kompleksowym wykonaniem dla hali produkcyjnej NEU-JKF Sp. z o.o.

NEU-JKF Sp. z o.o. to firma, która działa od 1997 roku. Jej specjalnością jest dostarczanie kompletnych instalacji odpylania i transportu pneumatycznego dla różnych gałęzi przemysłu. Spółka stawia na sprawdzone i nowoczesne systemy oczyszczania powietrza, z których mogą skorzystać zarówno duże zakłady, jak i małe firmy rzemieślnicze.

Więcej Info

Oświetlenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

Nowe oświetlenie w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym “Szansa” w Piotrkowie Trybunalskim

Oświetlenie, które nie będzie ciągle ulegać awariom - takie wymagania przedstawiło nam Centrum Edukacyjne - Rehabilitacyjne “SZANSA” z Piotrkowa Trybunalskiego, które specjalizuje się w rehabilitacji i pomocy dzieciom oraz osobom z różnymi stopniami zaburzeń. Zaproponowaliśmy im rozwiązania, które pozwoliły na stworzenie komfortowych warunków i pozwoliły na oszczędności w wydatkach. Jakie oprawy zastosowaliśmy w tym projekcie? Możesz się tego dowiedzieć po zapoznaniu z naszym nowym case study!

Więcej Info


Potrzebujesz pomocy
w wyborze oświetlenia?

Skontaktuj się z nami

+48 505 383 653

9.00 – 16.00

Wypełnij formularz

Napisz do nas