Trasy narciarskie, kolej linowa, szlaki piesze czy trasy rowerowe to jedne z wielu atrakcji znajdujących się na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Dzikowiec” w Boguszowie – Gorcach. Przyjemności te, zarówno zimą jak i latem potrzebują oświetlenia. Dlatego w celu zwiększenia bezpieczeństwa turystów oraz obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem niezbędna była wymiana opraw na nowoczesne LED.

Obejrzyj wideo z realizacji

Wymiana oświetlenia stoku – zyski:

Ikona zwrotu z inwestycji 2 lata - Luxon LED

całkowity zwrot z inwestycji w 2 lata

Sterowanie oświetleniem bezpieczeństwo Luxon Led

Zwiększenie bezpieczeństwa z uwagi na wzrost średniego natężenia światła

Ikona 5 lat gwarancji na oświetlenie - Luxon LED

5-letnią gwarancję użytkowania opraw oświetleniowych

cytat

Dzisiaj świadomość kosztów energii elektrycznej zdeterminowała nas do tego, żebyśmy rzeczywiście zastanowili się nad wymianą oświetlenia, które było na naszym stoku narciarskim. Jesteśmy po pierwszej fakturze i rzeczywiście widać mniejsze zużycie energii, to też widać po licznikach..

Rafał Wiernicki
Dyrektor OSIR w Boguszowie-Gorcach

Kompleksowa modernizacja oświetlenia zewnętrznego

Doświetlenie stoku narciarskiego ma za zadanie zapewnić odpowiednie warunki do poruszania się po nim w okresie całorocznym oraz spełniać warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Wymiana oświetlenia objęła także parking. Inwestorowi zależało na szybkiej realizacji projektu przy jak najmniejszym zaburzeniu działania ośrodka. Dlatego cały proces, również montaż nowych opraw LED, został zrealizowany jeszcze w okresie zimowym.

Podjęte wyzwania i zastosowane rozwiązania podczas doświetlenia trasy zjazdowej

Z uwagi na charakterystykę stoku, jego duże nachylenie, oraz ciągłe funkcjonowanie ośrodka, projekt oraz montaż nowych źródeł światła LED wymagały indywidualnego podejścia. Niezbędne było także wykorzystanie istniejących słupów oświetleniowych i wymiana opraw 1:1. Dlatego niezbędnymi krokami były wizja lokalna i analiza potrzeb, a także wykonanie harmonogramu montażu.

Ponadto, koncepcja oświetlenia musiała opierać się na normie PN-EN 12193 Oświetlenie w obiektach sportowych. Średnie natężenie światła na oświetlanym obszarze wyniosło ≥20lx, natomiast poziom równomierności oświetlenia, opisywany poprzez stosunek minimalnego do średniego natężenia oświetlenia, wyniósł 0,2. Projektanci w koncepcji zastosowali oprawy Skylight LED VIII, które spełniły rygorystyczne wymagania.

Korzyści płynące z nowego oświetlenia LED na stoku narciarskim:

  • redukcja energii elektrycznej przeznaczonej na oświetlenie,
  • ROI inwestycji wynoszące niespełna 2 lata,
  • wzrost średniego natężenia oświetlenia,
  • zastosowanie przyjemnej dla użytkowników temperatury barwowej,
  • 5-letnia gwarancja na oprawy,
  • kompleksowe podejście: projekt, montaż i uruchomienie.
cytat

Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo, ale też komfort. Użytkownicy stoku doceniają fakt, że jesteśmy w miejscu, które zapewnia im możliwość korzystania również z jazd wieczornych.

Rafał Wiernicki
Dyrektor OSIR w Boguszowie-Gorcach

Skylight LED

Dzięki zastosowaniu oprawy Skylight LED zwiększono widoczność i bezpieczeństwo na stoku oraz obniżono koszty związane z utrzymaniem obiektu.

Potrzebujesz nowego oświetlenia zewnętrznego? Zastanawiasz się nad wymianą źródeł światła w swoim przedsiębiorstwie? Skontaktuj się z nami! Wykonamy kompleksową modernizację ukazując opłacalność inwestycji.

Obniż koszty energii nawet o 91%

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić dzięki wymianie oświetlenia na LED

audyt

Galeria Realizacji


Zobacz pozostałe Case Study


Grolsch oświetlenie

Case study Luxon i Indulux dla browaru Grolsch w Holandii

Firma Indulux nawiązała z nami współpracę, która polegała m.in. na dostarczeniu opraw LED do obiektów należących do Grolsch w Holandii. Obniżenie zużycia energii elektrycznej, dbanie o środowisko i pracowników oraz konieczność wyłączenia z użytku świetlówek były głównymi powodami, dla których przedsiębiorstwo zdecydowało się na wymianę źródeł światła.

Więcej Info

oświetlenie sklepu

Realizacja w sklepie KOMFORT HOME w Komornikach

Jakie są największe wyzwania i potrzeby salonów sprzedaży, które planują zakup oświetlenia? Zapraszamy do zapoznania się z case study naszego klienta KOMFORT HOME. Sklep, który znajduje się w Komornikach został wyposażony w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Więcej Info


Luxon kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zapytaj naszego eksperta

Zapytanie z artykułu SEO
Zgody